Berlusconi: Miliarda ročně pro bývalou manželku? To je moc!

Řím – Přes devadesát milionů korun měsíčně žádá v přepočtu v rozvodovém řízení Veronika Lariová po italském premiérovi Silviu Berlusconim. Tato částka prý 53leté Lariové umožní udržet si současný životní standard, premiérovi se ale podle listu Corriere della Sera zdá přehnaná a nabízí Lariové měsíční příspěvky necelých osm milionů korun.

Bývalá herečka Lariová u rozvodového soudu uvedla, že vinu za ztroskotání manželství nese její manžel. Tím skončily Berlusconiho naděje na přátelský rozvod nebo alespoň rozvod na základě společné dohody. Lariová požaduje 43 milionů eur ročně (více než 1,1 miliardy korun). Svůj záměr rozvést se s Berlusconim veřejně oznámila počátkem května kvůli manželovým milostným aférám s mladými dívkami.

Součástí soudního řízení je i způsob rozdělení Berlusconiho mediálního impéria mezi jeho pět dětí. Matkou tří mladších dětí Barbary, Eleonory a Luigiho je Lariová. Dvě starší Marina a Piersilvio pocházejí z prvního Berlusconiho manželství. Veronica Lariová bude prý bojovat za spravedlivé rozdělení majetku mezi všechny děti. Obává se totiž, že by Berlusconi zvýhodnil své starší potomky, kteří již rodinnou mediální společnost částečně řídí.

Corriere della Sera o rozvodu Berlusconiho
Corriere della Sera o rozvodu Berlusconiho