Den vědy se vydal od kůrovce k léčivému pivu

Praha – Věda má mnoho tváří. A právě to, jak rozmanitá dokáže být, ukázal Den vědy. Na již třetím ročníku se hovořilo například o tom, jak se může smrk bránit proti kůrovci, nebo o tom, co umí genetika, zda může třeba slepice spřádat pavučiny, nebo koza snášet vejce. Nechyběla ani přednáška o tom, jakou cenu může mít podle ekonomických modelů člověk, na své si přijdou také milovníci Shakespeara. O všech těchto tématech hovořili odborníci z pražských univerzit. Přímý přenos Dne vědy přinesl zpravodajský web ČT24.

Že věda nejsou jen zkumavky, přesvědčil diváky v rámci Dne vědy překladatel Shakespearových děl Martin Hilský. Na příkladu velkého divadelníka ilustroval, co slova říkají a co dělají. Jaroslav Petr z fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity zavítal na pole genetiky, když hovořil o jejím významu pro léčbu člověka.

V různorodém programu se dostalo také na vážnější témata, jako je hrozící nedostatek pitné vody a možné řešení tohoto problému. Ve studiu ČT24 o změnách v zásobách vodních zdrojů hovořil jeden z dnešních přednášejících, profesor Jiří Wanner z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. „Celkové množství vody na planetě Zemi je zřejmě stále stejné, problém je však v nerovnoměrnosti zdrojů. S tím se tvrdě potýkají už celé kontinenty. V Austrálii jsou například místa, kde je voda už dnes téměř nedostupná. Můžeme se ale ohlédnout i po Evropě, kde se s méně závažným problémem setkáváme například v Barceloně,“ uvedl Wanner.

Video Den vědy na pražských vysokých školách - Scientia Pragensis 2009
video

Den vědy na pražských vysokých školách - Scientia Pragensis 2009

Jiří Wanner ve Studio ČT24

V České republice a přilehlém středoevropském prostoru sice podle pražského profesora v blízké době akutní nedostatek pitné vody nehrozí, do budoucna však bude třeba přehodnotit zbytečně velké procento vody, která z ČR odtéká v říčním korytu. Dojde také k rozvoji technologií, které pomohou čistit odpadní vody.

Den vědy pamatoval i na českou tradici v podobě zlatavého moku s bílou pěnou. Nevěříte, že by pivo mohlo být zdravé? O jeho blahodárných účincích na lidský organismus pohovořila Gabriela Basařová, které od roku 2002 náleží čestné místo v Síni slávy českého pivovarnictví a sladařství.

V rámci Dne vědy přednesli odborníci z Vysoké školy ekonomické, Karlovy univerzity, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a České zemědělské univerzity deset tematicky zcela odlišných přednášek. Bližší informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách akce.

Jiří Wanner
Jiří Wanner
Více fotek
  • Jiří Wanner autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1265/126454.jpg
  • Sudy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1240/123942.jpg
  • Logo Dne vědy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1264/126369.jpg