Dva brutální kriminálníci včera utekli z německé věznice

Cáchy – Scéna jako z akčního seriálu se včera odehrála ve věznici v Cáchách. Dvojice nebezpečných zločinců se včera vrhla na dozorce a proklestila si cestu ven z kriminálu. Před věznicí pak nastoupili do taxíku a přinutili řidiče, aby udělal, co mu řeknou. Policisté po uprchlých kriminálnících pátrají a varují veřejnost, že muži mohou být ozbrojení.

Podle policistů jsou vězni, kteří si odpykávali trest za vraždy a jiné závažné zločiny, brutální a nebezpeční. Padesátiletý Michael Heckhoff a o čtyři roky mladší Peter Paul Michalski včera večer napadli dozorce a utekli z věznice. Údajně jim při tom pomohl jeden ze strážných, německá policie ho už zatkla.

Před vězením nasedli do taxíku, který je odvezl do města Kerpen asi 40 kilometrů od Cách. Tam ale jejich cesta nekončila, taxikáře si vzali jako rukojmí a přesedli do jiného taxíku, se kterým jeli až do Kolína nad Rýnem. V centru města pak z vozu vystoupili a utekli. Oba taxikáře tam nechali. V Kolíně nad Rýnem pak vzali jako rukojmí ženu, kterou přiměli, aby je odvezla do asi 80 kilometrů vzdáleného Essenu. Poté, co jim na jižním předměstí Essenu došel benzin, nechali ženu být a zmizeli neznámo kam.

Německá policie okamžitě vyhlásila poplach. Uprchlé zločince hledaly vrtulníky i zvláštní jednotka. Policisté hermeticky uzavřeli centrum Kolína, kontroly rozmístili na silnice, nádraží i letiště. I tak se jim ale zatím uprchlé trestance najít nepodařilo.

Oba muži přitom byli ve vězení za závažné zločiny. Heckhoff v ní byl mimo jiné za to, že se v roce 1992 podílel na držení rukojmích v sárské věznici Werl. Tehdy se spoluvězněm využil prohlídky u zubaře a zajal tři vězeňské pracovníky a tři zdravotníky. Jeho kumpán při zásahu policie polil dvě zadržené ženy hořlavou tekutinou a zapálil je, obě utrpěly těžké popáleniny.

Cášská věznice patří k nejmodernějším v Evropě a až dosud z ní nikdo neutekl. Své tresty si tu odpykává kolem 800 pachatelů závažných zločinů.