Piráti unesli tanker s 28člennou posádkou

Atény – Somálští piráti opět řádí. Dnes u Seychelských ostrovů unesli tanker s 28 lidmi na palubě. Loď plula pod řeckou vlajkou a převážela ropu z Kuvajtu do Mexického zálivu. Piráti v současnosti zadržují 10 plavidel, většinou s nimi drží i posádku, aby pak za jejich propuštění mohli získat výkupné.

„Asi devět ozbrojených pirátů přepadlo a uneslo tanker přibližně 700 mil od somálského pobřeží, nedaleko Seychel,“ uvedl v neděli člen seychelské pobřežní stráže. Posádku lodi plující pod řeckou vlajkou tvoří devět Řeků, dva Ukrajinci, Rumun a 16 Filipínců.   

Podle všeho by měla být posádka v pořádku. Piráti i s lodí Maran Tankers zamířili k somálským břehům. Únosce sleduje řecká loď, které ve vodách Adenského zálivu působí v rámci evropské protipirátské námořní mise.

Na výkupném za unesená plavidla v Adenském zálivu a v Indickém oceánu získávají námořní lupiči miliony dolarů. V současnosti zadržují více než deset lodí. Útoky výrazně narušují provoz na jedné z nejdůležitějších námořních tras spojující Evropu s Asií.