V Londýně se rozhodli s turisty pěkně vyběhnout

Londýn - Pamětihodnosti Londýna se dají navštívit netradičně a hlavně zdravě. Nová cestovní kancelář láká turisty na běžecké prohlídky městem. Stačí si nazout běžeckou obuv a vyrazit. Uvidíte celé město a navíc uděláte i něco pro své zdraví. Mapy, fotoaparáty a videokamery ale raději nechte doma.

Nový trend v cestovním ruchu lidi rychle zaujal. A přitom není taková běžecká prohlídka určená jen pro sportovce. Zdravý pohyb doplňuje odborný výklad průvodce během odpočinku na význačných místech Londýna. „Nikdy předtím jsem se s tím nesetkala, ale považuji to za dobrý nápad. Tento druh turistiky by mělo vyzkoušet více lidí,“ myslí si Sara, která prohlídku absolvovala. 

Oblíbená šestikilometrová kondiční běžecká trasa v britské metropoli nevyžaduje zvláštní trénink. Cestovní kancelář nabízí i delší běžecké trasy pro zkušené sportovce. „Začali jsme v srpnu a od počátku máme úspěch. Pochopitelně lidé raději běhají v létě, ale jak můžete vidět, turisté mají zájem i dnes, počasí nás neomezuje,“ říká průvodkyně Hope Sloly. 

Nový turistický trend zaujal i samotné obyvatele Londýna. Přináší totiž osvěžení do konzervativního centra britské metropole. Turisté zaplatí za běžeckou prohlídku města kolem 40 dolarů. 

Londýn přitom není prvním městem, kterým se turisté mohou proběhnout. Podobné prohlídky slaví úspěch i v New Yorku, Římě nebo v Buenos Aires.

Běžecká prohlídka Londýnem
Běžecká prohlídka Londýnem