Šaty Hepburnové mají vynést tři miliony

Paříž - Více než tři desítky šatů a osobních předmětů někdejší americké hvězdy filmového plátna Audrey Hepburnové byly dnes vystaveny v pařížských prostorách aukční agentury Sotheby's. Pozůstalost po herečce bude k vidění ještě ve středu a poté zamíří do Londýna, kde půjde 8. prosince do dražby. Podle firmy by celkový výnos z aukce měl vynést v přepočtu téměř tři miliony korun.

Pozornost vzbudilo všech 36 večerních šatů z 50. a 60. let, z nichž údajně čiší veškerá jednoduchost a elegance, jež byly Hepburnové, která prý sama rozhodovalo o svém šatníku, tolik blízké. Zastoupeny jsou hlavní velké značky, především Valentino, Elizabeth Arden a Givenchy, jehož večerní šaty s bílou krajkou měla Hepburnová na sobě při natáčení filmu Jak ukrást Venuši z roku 1966.

Aukční síň Sotheby's o vkusu Audrey Hepburnové:

„Dekorace a spousty okras pro ni nebyly důležité. Měla ráda jednoduché věci. Méně znamenalo pro ni vždy více.“

Na odiv přicházejí také šaty z černého hedvábí, s nimiž se objevila na reklamních fotografiích pro film Paříž, když to hoří (v českém překladu také Paříž v letním parnu; Paris - When It Sizzles). Stejně zaujaly její slonovinově bílé svatební šaty, které si měla vzít v roce 1953 na svatbu s britským továrníkem Jamesem Hansonem. Z obřadu ale sešlo. V dražbě se také objeví šaty s dlouhými rukávy z bílého hedvábí od Valentina, údajně stejné jako si oblékla Jacqueline Kennedyová, když se vdávala v roce 1968 za řeckého rejdaře Aristotela Onassise. V nabídce jsou rovněž její klobouky a čepice, pásky, tašky značky Chanel a také její dopisy, v nichž vypráví o dobrodružném natáčení Prázdnin v Římě z roku 1953 s Gregorym Peckem.

Do aukce jdou šaty a osobní věcí Audrey Hepburnové
Do aukce jdou šaty a osobní věcí Audrey Hepburnové
Více fotek
  • Do aukce jdou šaty a osobní věcí Audrey Hepburnové autor: Francois Mori, zdroj: ČTK/AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1275/127455.jpg
  • Do aukce jdou šaty a osobní věcí Audrey Hepburnové autor: Francois Mori, zdroj: ČTK/AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1275/127459.jpg