Bin Ládin se neschovává v Pákistánu

Londýn - Vůdce teroristické sítě al-Kájda Usáma bin Ládin se neskrývá na území Pákistánu. Pákistánský premiér Ráza Gílání o tom ujišťoval předsedu britské vlády Gordona Browna. Jednali spolu v Londýně. Brown oznámil, že Británie poskytne Pákistánu 50 milionů liber na další boj proti teroristům, kteří působí na jeho hranici s Afghánistánem. Pomoc by měla jít také na podporu uprchlíků z této nestabilní oblasti.

Gílání řekl, že nemá informace o tom, že by se bin Ládin skrýval na pákistánském území. Pákistánská armáda bojuje od října na kmenovém území Jižní Vazíristán a chce odtud vytlačit bojovníky Talibanu a al-Káidy. Brown dnes Pákistánce vyzval, aby v boji vytrvali. 

Obama označil Afghánistán i Pákistán za centrum, odkud se připravují útoky. Obama se proto rozhodl vyslat do Afghánistánu další vojáky. 

Gílání dnes sdělil, že americký prezident o nové strategii v Afghánistánu informoval pákistánského prezidenta Ásifa Alího Zardárího. Pákistán prý ale čeká na další detaily amerického plánu. „Pečlivě tuto novou strategii studujeme, očekáváme další detaily“ řekl dnes Gílání v Londýně.