Medveděv si potřásl rukou s papežem

Vatikán - Rusko a Vatikán povýší vzájemné vztahy na úroveň velvyslanectví. Ruský prezident Medveděv se na tom dohodl s papežem Benediktem XVI. při návštěvě Vatikánu. Od roku 1990 měly obě země jen vzájemné zastupitelské úřady. Státní dohoda je tak znakem zlepšujících se vztahů mezi pravoslavnou a katolickou církví.

Ruského prezidenta ve Vatikánu přijal papež Benedikt XVI. Hovořili spolu mimo jiné o bezpečnosti a míru ve světě. Papež se s ruským prezidentem dohodli na tom, že povýší ruské zastoupení ve Vatikánu ze zvláštní mise na velvyslanectví a Vatikán udělá reciproční krok. Vatikán a Rusko budou mít napříště plnohodnotná velvyslanectví v Moskvě a Římě. 

Vatikán a bývalý Sovětský svaz navázaly v roce 1990, tedy rok před rozpadem komunistického státu, vztahy na úrovni zastoupení. Jejich představitelé byli přesto vždy v pozici velvyslance.

/*json*/{"map":{"lat":41.9024847,"lng":12.4559855,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/