Polanski je už ve vězení své luxusní chaty

Gstaad - Režisér Roman Polanski byl na kauci propuštěn do domácího vězení. Na ruku dostal elektronický náramek, který bude hlídat jeho pohyb. Teď bude režisér ve své vile v lyžařském středisku Gstaad čekat na rozhodnutí soudu o případném vydání do Spojených států. Ve švýcarské vazbě byl kvůli sexuálnímu deliktu z roku 1977.

Polanski po propuštění do domácího vězení dostal na ruku elektronický náramek, který bude monitorovat jeho pohyb. Režisér se nesmí vzdálit ze svého luxusního sídla. To pro jistotu při jeho příjezdu hlídalo několik policistů se psy. Konvoj limuzín očekávali i novináři.   

Na chatě v Gstaadu už čekaly na Polanského jeho manželka Emmanuelle Seignerová a dvě děti, dcera Morgane a syn Elvis. 

Polanski za propuštění do domácího vězení zaplatil švýcarským úřadům 4,5 milionu franků. Pokud zákaz poruší, o tyto peníze přijde. Navíc odevzdal na policii své doklady. 

Polanského zatkla 26. září ve Švýcarsku policie, když přijel na filmový festival. V USA režisérovi hrozí až dvouletý trest vězení za pohlavní styk s třináctiletou dívkou v roce 1977.

/*json*/{"map":{"lat":46.4738965521,"lng":7.28728294373,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/