Nebeskou bránu zavalilo na 100 tisíc dopisů pro Ježíška

Himmelpfort (Německo) - Na poště do braniborské obce Himmelpfort (Nebeská brána) obdrželi už na sto tisíc dopisů adresovaných Ježíškovi. Dopisy, jejichž počet ještě zdaleka není konečný, přicházejí z celého světa. Letos poprvé dorazila psaní například z Alžírska nebo z Černé Hory. Obec se zhruba pěti stovkami obyvatel zaznamenala rekord: na 280 tisíc psaní z osmi desítek zemí. Tradice přitom začala pouhými dvěma dopisy.

Na psaní, která dorazila na dnes nejznámější nebeskou adresu v Německu v roce 1984, odpověděla laskavá poštmistrová. O čtvrtstoletí později je podobných dopisů záplava a o odpovědi opatřené speciálním razítkem se stará tým lidí.

0O poštu pro Ježíška se starají také v Česku, dopisy tradičně míří do Božího Daru. Přání s nalepenou známkou a napsanou adresou toho, komu má být zásilka určena, je třeba vložit do obálky a poslat na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 150, 362 62 Boží Dar. Adresát tak dostane přání přímo z nebeské pošty, opatřené úředním potvrzením, které letos navrhl akademický malíř Jiří Rychtařík. Vánoční pošta se letos bude odesílat od 1. do 23. prosince.

Letos prý třeba malý pisatel Daniel touží, aby Německo příští rok vyhrálo fotbalový šampionát, Anne chce na Vánoce sníh a Björn si přeje, aby Ježíšek zařídil stanici první pomoci pro divoká zvířata v nouzi. A nechybí klasika počínaje prosbou o panenku nebo autíčko a konče žádostí, aby se pod stromečkem objevilo něco z moderní elektroniky.

Vánoční pošta Boží Dar
Vánoční pošta Boží Dar