Backstreet Boys vzkázali fanouškům: Chraňte životní prostředí

Kodaň - V Kodani pokračuje druhým dnem světová konference OSN o klimatických změnách. Jejím výsledkem by měla být dohoda o omezování emisí skleníkových plynů. Večer v den zahájení dosud největší klimatické konference v Kodani koncertovala v dánské metropoli americká skupina Backstreet Boys. Koncert uspořádala Evropská komise, která tak chce upozornit hudební fanoušky na nutnost ochrany klimatu.

Na pódiu měla populární skupina Backstreet Boys kromě zpěvu za úkol i předat poselství svým fanouškům. Chraňte životní prostředí, vzkázali jim. Ještě před začátkem vystoupení promlouvala mladému publiku do duše i švédská místopředsedkyně Evropské komise Margot Wallströmová. „I vy můžete přispět. Místo cesty autem můžete jít pěšky nebo jet na kole. Můžete recyklovat a opakovaně používat věci. Můžete něco ztlumit nebo vypnout. Ušetříme hodně energie a pomůžeme klimatu,“ apelovala Wallströmová.

Evropská komise si uvědomuje sílu mladé generace. Wallströmová účastníky koncertu dokonce vyzvala i k nátlaku na delegáty kodaňského summitu, aby přijali odpovědnost za budoucí stav planety. Kampaň s názvem Play to Stop - koncerty Evropy pro klima uspořádala Evropská komise ve spolupráci s televizí MTV. Doprovodné akce gradující až ke kodaňskému summitu letos proběhly v jedenácti evropských zemích, včetně České republiky.