Maminko, proč je Santa nahatý?

Big Spring (Texas, USA) – Texasan chtěl pobavit sousedy, vtípek se mu ale vymkl z rukou. Před svým domem má Barry McBee na trávníku repliku sochy nahého Davida od Michelangela. Rozhodl se navodit vánoční atmosféru a navlékl soše plnovous a na hlavu mu dal čepičku, jakou nosí Santa Claus. Sousedi si ale ihned začali stěžovat. Prý se jich děti ptají, proč je Santa nahatý.

Někdo si o Vánocích na dům věší blikající světýlka, jiný si ozdobí stromeček na zahradě žárovičkami. To ale Texasanovi přišlo moc obyčejné, vánoční atmosféru navodil tak, že vyzdobil sochu atletického Davida před svým domem santaclausovskou čapkou a plnovousem. 

Barry McBee o své vánoční výzdobě:

„Prostě rád šokuji lidi, jsem rád, když se smějí. Je to svým způsobem narušení zdejší monotónnosti.“


McBee ale zřejmě nemá sousedy, kteří by měli smysl pro humor. Lidé z jeho okolí si ihned začali stěžovat, že je jejich potomci bombardují dotazy, proč je Santa Claus nahý. Místní úřady už dokonce dostaly oficiální stížnost, že je Santa David Claus obscénní. Úředníci se proto vypravili na místo, sochu zdokumentovali. Oficiální závěr ale zní, že na takové výzdobě není nic nemravného. 

Právníci nicméně poradili McBeeovi, aby raději sochu trochu přioděl. Vtipálek raději ustoupil, a David tak kromě čapky a vousů dostal i vánoční saténové trenýrky.