T-Mobile spustil testovací provoz sítě UMTS v Praze

Praha - Mobilní operátor T-Mobile ode dneška nabídne testovací provoz sítě UMTS ve vybraných částech Prahy. Vyzkoušet si ji budou moci všichni zákazníci. Stačí jim registrace a telefon podporující 3G služby. Ostrý provoz by pak měl odstartovat v průběhu ledna příštího roku. T-Mobile spouští síť třetí generace jako poslední ze tří tuzemských operátorů. Firma dosud provozovala jen čistě datovou verzi UMTS, v rámci které poskytovala mobilní připojení k internetu pod názvem 4G. Telefónica nabízí UMTS od roku 2006 a nyní sítě rozšiřuje do více než dvou desítek tuzemských měst. Vodafone pokrývá část Prahy.

Operátor nabídne jednu z nejmodernějších dostupných verzí 3G sítě. Použitá technologie HSPA, jejímž dodavatelem je společnost Nokia Siemens Networks, umožňuje vysokorychlostní mobilní datové přenosy. Zákazníci se tak mohou těšit na rychlé načítání webových stránek, stahování obrázků, sledování videa či časově nenáročné stahování objemných příloh elektronické pošty. Během testovací fáze budou moci zákazníci dosahovat rychlostí až tři megabity za sekundu.

Jak testovat:

K testování se mohou připojit zákazníci T-Mobile odesláním bezplatné SMS ve tvaru 3G A na telefonní číslo 4902. Deaktivaci lze provést obdobně na stejném čísle odesláním zprávy 3G D.


V příštím roce se na vysokorychlostní surfování v mobilu mohou těšit nejen zákazníci T-Mobile v Praze, ale i v dalších krajských městech. Konkrétní dostupnost nových služeb bude vždy možné nalézt na mapě pokrytí.