Chyť mě, když to dokážeš!

Paříž – Přímo královsky si několik týdnů žil v luxusu jistý pařížský bezdomovec. Díky úžasné vyřídilce se mu dařilo přesvědčovat hoteliéry, že je tajemníkem dubajského prince, saúdského emíra, potažmo bohatého šejka a že pro svého pána organizuje luxusní cestu po Francii. Jako předvoj toužebně očekávaného zazobaného hosta pak na náklady hotelů přespával v drahých apartmánech, ve vířivkách se cpal kaviárem a proléval si hrdlem litry šampaňského.

Jak uvedl francouzský Le Journal du Dimanche, metoda šestačtyřicetiletého Jamela B. původem z Tunisu byla jednoduchá: Kontaktoval hotel s tím, že jeho pán za 48 hodin přiletí s oběma dcerami z Paříže a že je nutně potřeba objednat luxusní apartmá, uvítat vzácné hosty s limuzínou a bodyguardem a dát jim k dispozici soukromý tryskáč, který je dopraví na Azurové pobřeží. Tam zase bude třeba pronajmout luxusní vilu se služebnictvem v bílých rukavičkách a spoustou dobrot. Za deset minut zavolal znovu, že šejkovy dcery chtějí v Paříži upravit podle svých představ sedmisetmetrové apartmá, které právě zakoupily. Mají na to milion eur (nepočítaje v to umělecké předměty) a potřebují prý bytového architekta. A za půl hodiny další hovor: Večer přeletím do Paříže, zamluvte mi apartmá. Pak sebevědomě naklusal v drahých šatech a užíval si dny v přepychu s tím, že šejk musel cestu odložit kvůli nemoci.

V nejlepším přestat, řekl si po čase Jamel a zmizel zase ve své bezdomovecké komunitě dřív, než hotely stihly pojmout podezření. Před několika týdny se ho ale policii podařilo vypátrat. „Vyjadřoval a choval se přesně tak, jak vystupují šéfové protokolu arabských boháčů,“ řekla listu jedna z obětí vykutáleného podvodníka. Byl prý přívětivý, ale velmi autoritářský a netrpělivý a dokázal neuvěřitelně tlačit na pilu. „Jeho požadavky zkrátka nepřipouštěly diskusi.“