Airbus se propadl na místě, kde se zřítil let AF 447

Paříž – Další Airbus společnosti Air France měl na cestě z Brazílie do Paříže problémy. Při letu se 29. listopadu stroj nad Atlantikem propadl o 1500 metrů. Vyslal dokonce nouzový signál. Stalo se to skoro ve stejných místech, kde se před půl rokem zřítil stroj stejné společnosti s 228 lidmi na palubě. Francouzští vyšetřovatelé turbulence podrobně vyšetřují. Domnívají se, že by mohly osvětlit smrtelnou červnovou havárii.

Francouzský úřad pro vyšetřování leteckých nehod (BEA) oznámil, že řeší problémy, které mělo na trase z Brazílie do Francie 29. listopadu letadlo společnosti Air France. Na jeho palubě bylo 215 lidí. Airbus se asi čtyři hodiny po startu dostal do silných turbulencí. Piloti proto klesli níž, vyslali tísňové volání. K incidentu došlo jen 18 kilometrů od místa, kde v červnu havaroval jiný Airbus A330. 

V červnu nad Atlantikem havaroval Airbus A330, který letěl z Ria de Janeiro do Paříže. Letadlo se zřítilo 850 kilometrů severovýchodně od brazilského souostroví Fernando de Noronha. Nikdo z 228 lidí na palubě nehodu nepřežil. Několik týdnů se hledaly černé skříňky, které mohly osvětlit, co se před nehodou stalo. Klíč k záhadě se ale nepodařil najít. 

Spekulovalo se, že letadlo mohlo mít problémy s výškoměrem. Vyšetřovatelé tenkrát dospěli k závěru, že letadlo před zřícením letělo asi velmi nízko a velkou rychlostí. Na místě panovala bouře, ale podle konstruktérů jenom ona samotná nemohla být příčinou pádu.