Hallydayův francouzský chirurg byl v noci napaden

Paříž - Neznámí pachatelé zbili v Paříži chirurga Stéphana Delajouxe, který zřejmě chyboval při operaci vyhřezlé ploténky zpěváka Johnnyho Hallydaye. Jeho život teď ohrožuje infekce. Hallydaye v pátek znovu operovali lékaři v Los Angeles a pak ho uvedli do umělého spánku. Tvrdí, že za stav zpěváka může právě francouzský operatér.

„V noci mi někdo telefonoval. Před svědky ho prý napadli dva neozbrojení lidé zahalení v kapucích,“ řekl advokát Hervé Temime. Jeho klient prý požádal o policejní ochranu. Temime také ostře kritizoval sdělovací prostředky za jedovaté články o Delajouxovi.

Nejvíc kritický byl Hallydayův producent Jean-Claude Camus. „Bylo nám řečeno, že to byl masakr, losangeleští lékaři byli rozhořčeni,“ řekl k Delajouxově listopadovému chirurgickému zákroku.

Podle AFP byl chirurg několikrát odsouzen

Šestašedesátiletý Hallyday je hospitalizován kvůli infekci způsobené údajně listopadovou operací. Zpěvák byl znovu operován a v pátek uveden opět do umělého kómatu.

Delajoux tvrdí, že se jeho operace odehrála dobře. Podle AFP byl tento lékař několikrát odsouzen pro falšování listin a daňový podvod.

Hallyday v září řekl, že prodělal v červenci také operaci kvůli rakovině tlustého střeva. Onemocnění mu prý lékaři odhalili při prohlídce, již si vyžádaly pojišťovny vystrašené náhlým úmrtím amerického zpěváka Michaela Jacksona. Hallyday měl začátkem roku pokračovat v turné na ukončení své kariéry.