Teroristické útoky zabíjely v Afghánistánu i Pákistánu

Kábul - Mohutná exploze v afghánském Kábulu zabila nejmíň osm lidí, 40 dalších lidí je zraněno. Atentátník odpálil bombu v blízkosti domu bývalého viceprezidenta Ahmada Zijáda Masúda, mezi mrtvými jsou i dva jeho strážci. Výbuch přišel v den, kdy se v Kábulu na konferenci prezident Hamíd Karzáí, ministři a diplomaté baví o korupci v zemi.

Exploze nastala pár desítek metrů od vjezdu do areálu hotelu Hítal, kde se často ubytovávají západní cizinci a jenž patří synovi někdejšího afghánského prezidenta Burhánuddína Rabbáního (v úřadu 1992-96). V blízkosti je také řada vládních budov, sídel mezinárodních organizací a diplomatických rezidencí. Detonace poškodila opevněný hotel, ale okolní domy jsou na tom ještě hůře - především jsou vytlučená okna a zřítila se část střechy. Nikdo z hostů hotelu nepřišel k újmě, nicméně mezi zraněnými je několik členů jeho ochranky.

Nejméně 33 mrtvých v Pákistánu

Při výbuchu bomby nastražené v automobilu na tržišti v centrálním Pákistánu zahynulo dnes nejméně 33 lidí a dalších 60 bylo zraněno. Exploze zničila několikapatrovou budovu na živém trhu ve městě Déra Ghazí Chán v provincii Pandžáb.

Teroristický útok v Afghánistánu
Teroristický útok v Afghánistánu