Večeře na toaletách je v Pekingu hitem

Peking - Finanční krize přináší řadu neobvyklých nápadů. Majitel jedné pekingské restaurace například nenabízí romantické večeře u svíček, ale podnik ve stylu toalet s posezením na záchodových mísách. Některé pokrmy, jako třeba čokoládovou zmrzlinu, navíc nabízí z miniaturních pisoárech. Když jde o zákazníky, hranice neexistují. „Je to neobvyklé. Lidem se to líbí a cítí se u nás uvolněně. Když k nám přijdou starší zákazníci, často se tomu smějí,“ popisuje manažerka restaurace Čchin Minová. Jedinou vadou na kráse tak může být, že zákazníci kvůli neobvyklým jménům jídel nevědí, co si objednávají.

„V dnešní době má všechno nějaké téma, styl. Mladí lidé to milují, a i když se vám to nelíbí, alespoň máte legrační historku, kterou můžete vyprávět přátelům,“ vysvětluje zákaznice Čchen Tung-Tungová, proč do neobvyklé restaurace zavítala.

Posezení na záchodových mísách moc komfortu nenabízí a ani nápad to moc originální není. Podobné restaurace jsou třeba v New Yorku nebo Tchaj-wanu. Majitel té pekingské ale přiznává, že hlavní je, že má stále plno.

Pekingská restaurace
Pekingská restaurace