Za záhadou s propíchaným dítětem je pokus o rituální vraždu

Rio de Janeiro (Brazílie) - Záhada padesátky šicích jehel v těle dvouletého brazilského chlapečka je vyřešena. Jeho vážný zdravotní stav má na svědomí jeho otčím, který už ale s chlapcovou matkou nežije. Roberto Carlos Magalhaes se při policejním výslechu v noci na dnešek přiznal, že se tímto způsobem chtěl pomstít bývalé partnerce. Jeho milenka ho prý nutila, aby chlapce zabil brutálním rituálním způsobem. Muž vypověděl, že mu při činu pomáhala dvojice žen, z nichž jedna je podle všeho členkou náboženské sekty. Bude obviněn z pokusu o vraždu.

Policisté podezřelého dopadli ve vnitrozemí severovýchodního brazilského státu Bahía, kam utekl poté, co byl chlapec hospitalizován. Dítě je vyživováno sondou a jeho stav je vážný, nicméně je při vědomí a dýchá bez pomoci přístrojů. Přitom jedna z jehel mu propíchla levou plíci. Lékaři se dnes chystají vyoperovat část jehel, které jsou pro chlapce nejvíce nebezpečné.

Luiz Cesar Soltoski, ředitel Nemocnice Oeste:

„Je to velký problém, protože to není jen jedna jehla, ale desítky jehel. Zatím ho pozorujeme a musíme pečlivě zvážit, jak a které jehly vyjmout nejdřív.“

Lékaři nevěřícně kroutili hlavou

Hocha přivedla jeho matka do nemocnice poté, co si stěžoval na velké bolesti a zvracel. Rentgenový snímek ukázal, že dítě má v těle několik desítek jehel na šití o délce až pět centimetrů. Lékaři konstatovali, že podle toho, kde se v těle nacházejí, je dítě nemohlo spolknout. Na jeho tělíčku navíc nenašli žádné stopy po zranění. Některé z jehel podle lékařů ani vyjmout nebude možné, protože jsou příliš blízko vitálních orgánů chlapce.

Otec dítěte řekl novinářům, že při návštěvě bytu, v němž chlapec žil společně se svojí matkou, pěti sourozenci a otčímem, našel předměty, které mohou být používány při rituálech černé magie, mimo jiné láhev třtinové pálenky zvané cachaça.

Jehly v těle dvouletého brazilského chlapečka
Jehly v těle dvouletého brazilského chlapečka
Více fotek
  • Jehly v těle dvouletého brazilského chlapečka autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1308/130766.jpg
  • Brazilský policista autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1308/130767.jpg
  • Brazilský policista autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/14/1308/130768.jpg