Klaus označil globální oteplování jako nový typ náboženství

New York - Prezident Václav Klaus dnes v rozhovoru pro zpravodajský server FoxNews.com prohlásil, že globální oteplování je novým náboženstvím, nikoli vědou. V době, kdy skončila v Kodani konference OSN o klimatu, Klaus světu vzkázal, aby nežil na základě iracionální ideologie, která je produktem politické korektnosti. Klaus dodal, že po letech studia tohoto fenoménu je přesvědčen, že globální oteplování se ve skutečnosti netýká teploty.

„Jde o novou ideologii nebo nové náboženství. Náboženství klimatických změn nebo náboženství globálního oteplování. Tohle je náboženství, které nám říká, že lidé jsou odpovědní za současné, velmi malé zvýšení teploty. A že by měli být potrestáni,“ dodal Klaus. Klaus bývá často nazýván Margaret Thatcherovou střední Evropy. V rozhovoru zněl podle serveru spíš jako Winston Churchill a sliboval, že bude bránit svobodu a volnost před těmi, kdo by bránili globálnímu ekonomickému růstu.

„Jsem naprosto přesvědčen, že ono velmi malé globální oteplení, které zažíváme, je důsledkem přirozených příčin,“ řekl Klaus. „Je to periodický jev v dějinách Země. Úloha člověka je velmi malá, téměř zanedbatelná,“ dodal. Klaus věří, že přirozená lidská vynalézavost dokáže vytvořit nové technologie, které zmírní jakýkoli dopad, jejž lidstvo může mít na životní prostředí planety. „Nemyslím si, že radikální opatření, která nyní zazněla v Kodani, jsou nezbytná,“ řekl prezident.

„Politici a jejich souputníci, sdělovací prostředky a podnikatelská komunita, jednoduše chápou, že tohle je velmi dobrý námět, kterého se mohou chopit. Je to skvělý nápad uniknout z nynější reality. Neřešit krizi, ale mluvit o světě v roce 2050, 2080, 2200. Je to pro ně skvělá práce. Voliči je nepotrestají za to, že udělali úplně špatné rozhodnutí, špatnou předpověď,“ dodal.