Zmizela nizozemská dívka, která chtěla obeplout svět

Haag - Laura Dekkerová, nizozemská školačka, které soud nedávno zakázal samotářskou plavbu kolem světa, v pátek zmizela ze svého domova v Utrechtu. Oznámila to dnes místní policie. Policejní mluvčí řekl, že není jasné, zda se Laura vydala na moře, podle něj to tak ale nevypadá. Zároveň tu není žádný náznak nějakého zlovolného činu. Mluvčí dodal, že byly vyrozuměny úřady sousedních zemí a byly požádány, aby sledovaly letiště. „Jsme znepokojeni, protože je jí teprve čtrnáct let a měla by být doma,“ prohlásil.

Dekkerová chtěla letos vytvořit světový rekord jako nejmladší člověk, který kdy obeplul zeměkouli, ale soud jí to znemožnil s odůvodněním, že cesta by ohrozila její bezpečnost. Svěřil ji do péče úřadům, které s cestou nesouhlasily.

Na cestu se chtěla Laura vydat v září

Laura se narodila na lodi svých rodičů na Novém Zélandu a strávila první čtyři roky života na moři. Na dvouletou cestu kolem světa se chtěla vydat v září, kdy ještě nedosáhla čtrnácti let. Její otec, který ji začal učit plachtit, když jí byly čtyři, s cestou souhlasil, matka prý ne.

Za nejmladšího člověka, který sám obeplul zeměkouli, se zatím považuje jeden sedmnáctiletý Američan.