Za svatební fotky dokážou Číňané utratit tisíce

Peking - Generace čínského baby boomu se masově hrne do manželství. Ale ještě před svatbou si páry chtějí nechat udělat propracované fotografie ve velkolepých kostýmech, a ne jen tak ledajakých – výjimkou nejsou ani kovbojské převleky.

Mladí čínští svatebčané se nebojí své peníze investovat ani v době finanční krize. Dříve, než uzavřou manželství, vypraví se do fotografického studia a nechají se zvěčnit v nákladných kostýmech. Fotografie stojí okolo pěti tisíc jenů, což je v přepočtu 730 amerických dolarů. „Dříve lidé utráceli za svoje fotografie deset tisíc jenů. Teď, když je krize, utrácejí i o několik tisíc méně – kolem pěti až šesti tisíc jenů,“ popisuje manažerka studia Golden ladies Zhang Honghua.

Focení trvá celý den a páry si ho náležitě užijí. Než se ale snoubenci vrhnou před objektiv fotoaparátu, tým vizážistů je na několikahodinovou práci dokonale připraví. „Za rozhodující okamžik v životě se vyplatí investovat, každý přece vypadá na fotkách, jak nelépe to jde,“ říká zákaznice Yu Bingbing.

Podle manažerky pekingského studia jsou velmi oblíbené klasické bílé šaty, kovbojské oblečení, irské kilty i tradiční čínské kostýmy.

Svatby jsou v Číně lukrativním byznysem, jejich počet stoupá každým rokem o deset procent.

Číňané pózují pro předsvatební fotografii
Číňané pózují pro předsvatební fotografii