Músávího auto napadli útočníci na motorkách

Teherán - Vůdce íránské opozice Musávího napadli útočníci na motorkách. Ohrožovali jeho auto, když se vracel z pohřbu duchovního Montázerího ve městě Kom zpátky do Teheránu. Jeden muž z Músávího doprovodu je zraněn. Informují o tom webové stránky íránské opozice. Pohřbu duchovní autority íránské opozice, ajatolláha Hosejna Alího Montazerího, se dnes v Kómu účastnily statisíce odpůrců íránského režimu.

Mír Hosejn Músáví se stal při návratu z pohřbu duchovního Montázerího terčem útoku. Na Músávího auto zaútočili muži na motorkách, oblečeni byli prý v civilních šatech. Útočníci rozbili zadní okno auta. Následně najížděli na motorkách na Músávího vůz a několikrát ho dokonce donutili zastavit. 

Na internetových stránkách opozičního hnutí se o incidentu píše: „Jeden z útočníků rozbil zadní okno auta převážejícího Músávího.“ Při incidentu byl zraněn jeden člen Músávího doprovodu, zranění utrpěl údajně i jeden z útočníků. 

Íránské úřady se po pohřbu Montazerího obávají nových nepokojů. Úřady sice nemohly pohřeb nejvýznamnějšího disidentského klerika zakázat, ulice Kómu proto střežila pořádková policie. Montazerí před půl rokem označil vítězství prezidenta Ahmadínežáda ve sporných volbách za podvod. Opozice poté začala proti výsledkům protestovat, íránské úřady proti nim několikrát násilně zasáhly.