Pohřešovaný učitel angličtiny Hollahan je po smrti

Frankfurt nad Mohanem - Německá policie dnes na základě testů DNA potvrdila, že tělo nalezené v řece u německého města Boppard patří pohřešovanému dvaadvacetiletému Američanovi, který žil v Praze a beze stopy zmizel před měsícem ve Frankfurtu nad Mohanem. Analýza potvrdila, že se mladík utopil.

Dvaadvacetiletý Devon Hollahan z americké Arizony vyučoval v Praze od července angličtinu. Do Frankfurtu nad Mohanem vyrazil na koncert. Nad ránem 21. listopadu se ztratil. Objevovaly se spekulace o tom, že se mohl stát obětí únosu, protože byl synem Jeffa Hollahana, viceprezidenta americké banky Morgan Stanley.

Asi hodinu po jeho zmizení viděli svědci ležet na chodníku muže, kterým byl podle všeho Hollahan. Když mu kolemjdoucí řekli, že zavolali sanitku, utekl. Policie nasadila na jeho hledání psa, který ztratil na břehu Mohanu stopu. Našla se také bota, která Devonovi zřejmě patřila. Po mladíkovi pátral vedle policie také jeho otec. Tři týdny hledal svědky a vyvěšoval letáky. Zpět do Arizony se vrátil před týdnem.

Tělo našli policisté 15. prosince nedaleko města Boppard, které leží asi 100 kilometrů na severozápad od Frankfurtu. Podle policie se mladík utopil nejspíš v opilosti. Vyšetřovatelé nemají podezření na cizí zavinění.

/*json*/{"map":{"lat":50.2400690951,"lng":7.59824752808,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Bild o nalezení Hollahanova těla
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24