Cirkusoví tygři a lvi cestu na Sibiř nepřežili

Moskva - Osm tygrů a lvic z ruského cirkusu Mečta z Krasnodaru uhynulo cestou na představení na Sibiři. Příčina smrti se šetří, nejspíš se otrávili výfukovými plyny. Policie prověřuje i možnost, že zvířata zahynula kvůli špatné stravě nebo přehřátí. Tygři a lvice cestovali 2 400 kilometrů z Chabarovska do Jakutska v zavřeném a vytápěném voze, venku přitom byla teplota až mínus 36 stupňů Celsia.

Naposledy byla zvířata spatřena živá ve městě Nerjungri, 820 kilometrů od Jakutska, což je 20 hodin jízdy. Ruský internetový portál Kursor přinesl fotografie mrtvých tygrů, kteří leželi na jedné hromadě v kleci. Někteří měli rozpárané břicho, což podle internetové stránky bylo kvůli toxikologickým testům.

Nejmenovaný zaměstnanec cirkusu řekl, že vozy převážející zvířata se měly každé dvě hodiny otevírat, ale nedělo se tak. Dobrman, který cestoval ve stejném kamionu jako indičtí tygři a lvice, cestu přežil, řekl správce cirkusu Jevgenij Judaškin. Psi a medvěd cestující v druhém voze přijeli rovněž zdraví.

Ruský cirkus
Ruský cirkus