Na Jamajce havarovalo letadlo, na 90 lidí zraněno

Kingston (Jamajka) - Letadlo Boeing 737 americké společnosti American Airlines na lince z Miami do Kingstonu na Jamajce havarovalo. Během přistávacího manévru za hustého deště pilot přeletěl ranvej a letadlo bylo vážně poškozeno. Podle americké televize CNN bylo na palubě 145 cestujících a sedm členů posádky, všichni havárii přežili. Devadesát jedna zraněných cestujících bylo ihned převezeno do místní nemocnice. Nikdo z nich není v ohrožení života.

Všechny pasažéry se podařilo z letadla evakuovat pomocí nafukovacích skluzavek. Nikdo neutrpěl těžká zranění. Nehoda se stala ve čtyři hodiny ráno středoevropského času.

Příčina nehody je zatím neznámá. Podle informace agentury AFP se stroj nepodařilo zastavit na dráze, letadlo prolomilo bariéru na konci ranveje, přejelo přes silnici a skončilo na sousední pláži. Rozbitý je údajně jeden z jeho motorů a stroj je vážně poškozen. Nezdá se prý ale, že by se letadlo skutečně rozlomilo na dvě nebo tři části, jak se uvádělo v prvních zprávách.

##GMAP:3252:Nehoda##

Nejmenovaný svědek vylíčil průběh havárie na stanici TV Jamaica. Boeing podle něj přistál normálně a cestující dokonce tleskali, stroj se pak ale nepodařilo zastavit před koncem přistávací dráhy.

„Pak se ozvala hrozná rána,“ citovala svědkovo líčení agentura AFP. „Právě tehdy si cestující uvědomili, že něco není v pořádku, v okamžiku, kdy se objevily kyslíkové masky a trup letadla se třásl.“

Havárie letadla American Airlines na Jamajce
Havárie letadla American Airlines na Jamajce