Vánoční kuriozity a perličky z celého světa

Praha - Boj o zákazníky byl před Vánocemi tvrdý. Jeden obchod s oblečením v Římě proto vytáhl těžký kalibr – živý model. Potěchu tentokrát nejen oka nabízí i restaurace v německém Düsseldorfu. Za 150 eur si tam koupíte vánoční řízek s lanýži a plátky 24karátového zlata. Snídani ve vánočním balení dostala také zvířata v zoo v australském Sydney. V Thajsku převlékli za Santa Clause rovnou 4 slony, kteří pak rozdávali dárky v místní škole.

Santové na mopedech zase rozváželi dárky a poštu v jihokorejském Soulu. Nejvíc se jich ale sešlo v portugalském Portu – celkem 14 721. Jejich pochod se tak zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Sejít na jednom místě by se měla o Vánocích i každá rodina. V dnešní době to není žádný problém, i když žije napůl v Austrálii a ve Spojených státech.

Radost ostatním dělá už druhé Vánoce Australan Dennis Stevenson. Rozdal téměř všechen svůj majetek a letos navíc různé věci nosili i ostatní. Poněkud rozdílně prožíval vánoční atmosféru jeden detektiv z Washingtonu. Když jeho auto zasáhla během pouliční bitky sněhová koule, vytáhl na rozjařené kolemjdoucí zbraň.

Přípitek on-line
Přípitek on-line