Hladiny řek na Slovensku začínají pomalu klesat

Košice - Po rychlém oteplení se Slovensko potýká s povodněmi. Ty si už vyžádaly první oběť. Největší problémy hlásí Banskobystrický a Košický kraj. Situace se v zatopených oblastech v průběhu noci a dnešního dopoledne uklidnila, přesto v nejhůře postižených oblastech v okolí Zvolena hasiči stále odčerpávají vodu ze zaplavených domů. Do svých domovů se mohlo vrátit zhruba 150 lidí, které včera kvůli hrozbě zaplavení ubytovny v okrajové části města bylo nutné evakuovat.

Řeky pomalu klesají, na Slovensku přestalo pršet. Vodohospodáři hlásí pokles hladin vodních toků nejen na středním, ale i na východním Slovensku. Tam ještě přetrvává nejvyšší povodňový stupeň na řece Uh. Její hladina se vinou srážek na Ukrajině stále zvyšuje, ale i zde se očekává, že během dne bude hladina kulminovat a během víkendu začne pomalu klesat.

Preventivní evakuace už nehrozí, přesto však zůstávají vodohospodáři i hasiči v pohotovosti. Podle předpovědi meteorologů by další vydatné srážky o víkendu už neměly hrozit. Dokonce se očekává ochlazení, situace by se tedy v zasažených oblastech měla i nadále zlepšovat.

Kraje postižené podněmi
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24