Tragické vánoční požáry v Německu - uhořelo 14 lidí

Berlín – Pro Německo byly letošní Vánoce ve znamení tragických požárů. Podle údajů německé policie totiž uhořelo 14 lidí a dalších 28 osob utrpělo zranění. Nejhorší požár vypukl v noci na pátek v rodinném domě ve městě Unna v blízkosti Dortmundu na západě Německa. Zahynulo tam pět lidí, další dvě osoby utrpěly vážná zranění a dosud bojují o život. Příčina tragédie není zatím známá, nicméně policie předpokládá, že jde o neštěstí, protože se nepodařilo najít žádné stopy žhářství. Hasiče přivolal mobilem otec rodiny, vážně zasažený jedovatým dýmem.

V Hannoveru uhořela v pátek večer ve svém bytě žena, prakticky před očima sousedů. Lidé vynosili na chodník hromadu matrací a vyzývali ji, aby z balkonu ve druhém patře skočila. Žena se ale bála a nakonec uhořela. Podle toho, co křičela před smrtí, vzplanula od svíček adventní výzdoba. Další obyvatele domu hasiči zachránili z balkonů jejich bytů. Čtyři lidé utrpěli zranění, když se nadýchali kouře. 

Ve Frankfurtu nad Mohanem se udusila 33letá matka z Eritreje a její dva synové ve věku deseti a 13 let. Příčinou byla zřejmě závada na plynovém vařiči. V krvi obětí byla při pitvě nalezena vysoká koncentrace oxidu uhlíku. Třiačtyřicetiletý otec rodiny byl nalezen v bezvědomí, když policie vyrazila dveře bytu. 

O Štědrém večeru uhořel 52letý bezdomovec, když ve Wandlitzu u Berlína vzplanula maringotka, v níž nocoval. Nedaleko uhořel 67letý muž ve svém bungalovu. O den dříve našla mladá žena svého přítele mrtvého v jeho berlínském bytě, kde se při požáru udusil. Na Boží hod vánoční zemřeli při požáru svých bytů 47letá žena v Donzdorfu a 64letý muž v Hertenu. Obě obce jsou na západě Německa a příčinou požáru byla zřejmě svíčka.

Následky požáru
Následky požáru