Sedm životů si vyžádaly laviny v severní Itálii

Řím - Sedm lidí zahynulo o víkendu v italských Alpách v lavinách, které se na různých místech sesuly v rozmezí několika hodin. Čtyři osoby byly zavaleny v Pordoiském sedle v Dolomitech, mladý německý snowboardista zahynul v jihotyrolské Soldě a dvě osoby zabila lavina v údolí Lasties. Silné sněžení v uplynulých dnech následované oblevou a deštěm silně zvýšil lavinové nebezpečí v Alpách. Nebezpečné oblasti jsou především mimo vyznačené a udržované sjezdovky.

Na Pordoiském sedle v regionu Trentino se oběťmi laviny stali horští záchranáři, kteří v sobotu po setmění hledali dva pohřešované turisty. Pátrací tým zasáhla v nadmořské výšce 2000 metrů lavina a strhla jej dolů. Tři členové týmu se dokázali přes zranění ze sněhové masy vyprostit a přivolat pomoc. Zbývající čtyři pod sněhem zahynuli. 

Do pátrání po pohřešovaných zahraničních turistech byl nasazen jiný tým. Ten je nakonec nalezl mrtvé pod lavinou v údolí Lasties v nadmořské výšce přes 2000 metrů. Národnost zahynulých cizinců nebyla zveřejněna. 

Tři mladíci byli poblíž zimního střediska Solda (Sulden) ve volném terénu na snowboardech, když je zasáhla lavina. Dva z nich se záchranářům podařilo vyprostit živé, jeden si však přivodil poranění páteře. Čtrnáctiletý německý rekreant však zahynul.

Lavina
Lavina