Ulicemi Atén otřásl výbuch, nikdo však nebyl zraněn

Atény - V centru Atén u budovy národní pojišťovací společnosti vybuchla v neděli večer bomba, avšak nikdo nebyl zraněn. Policie okolí národní pojišťovny, která je dceřinou společností řecké národní banky, uzavřela. Objekt pojišťovací společnosti je podle očitých svědků vážně poškozen. Škody jsou i na vozidlech, která parkovala nedaleko. Podle úřadů by za útokem mohli být levicoví extremisté. S odvoláním na řeckou policii a státní televizi to uvedly zpravodajské agentury. Policie dále upřesnila, že výbušnina byla umístěna nedaleko vchodu do budovy pojišťovací společnosti. Objekt leží blízko hotelu Ledra Marriott.

Nedělní incident je poslední ze série útoků, které mají na svědomí levicoví extremisté a anarchistické skupiny. Nepokoje v Aténách panují od loňského prosince, kdy patnáctiletého hocha zabila odražená policejní kulka. Po této události následovaly pouliční protesty, které trvaly týdny. Radikálové tehdy poničili desítky obchodů.

V lednu dva ozbrojení extremisté vážně zranili policistu, v červnu byl další příslušník podle agentury DPA zavražděn. Odehrálo se několik útoků na policejní stanice. Terčem se staly i banky a státní instituce. K činům se přihlásily levicové skupiny, které si říkají Lidová akce, Revolucionářský boj a Sekta revolucionářů.

Ilustrační foto
Zdroj: AP/ČTK
Autor: Thanassis Stavrakis