Francouzi mají nový recept na pomstu: poštu s kravským hnojem

Paříž - Francouzi vynalezli nový způsob, jak se někomu pomstít. Zájemci mohou na vybranou adresu odeslat poštou balík s notně zapáchajícím kravským hnojem. Aby pomsta byla opravdu sladká, v zásilce může být pro „obdarovaného“ i vzkaz. Služby za 8,5 eura (v přepočtu asi 225 korun) nabízí internetová stránka fumier.com, kterou využilo již 180 zájemců. Stránku přitom denně navštíví kolem 5000 lidí.

Šedesát až 70 procent zájemců je podle autora nápadu Oliviera Legranda z pařížské oblasti. Lidé mohou páchnoucí směs poslat například svým bývalým partnerům nebo exšéfům. Obsah v průsvitném obalu je uložen v dřevěné krabici, na níž je obrázek krávy s roztomilým kukučem s pláštěm Supermana.


Čtyřicetiletý Legrand, který se jinak živí jako umělecký ředitel komunikační agentury, se domnívá, že obsah balíku má příjemce pořádně překvapit, ale zároveň nemá přijít o svůj žertovný náboj. 

Legrand prý už musel také některé objednávky cenzurovat. Nemohl morálně strávit, že někteří místní politici dostali neblahý nápad, že by poslali takovýto dárek pod stromeček svým politickým soupeřům.

Krávy
Krávy