Propíchané dítě má nejhorší za sebou

Sao Paulo (Brazílie) – Štastný konec bude mít podle lékařů příběh dvouletého brazilského chlapce s desítkami jehel v těle. Dítě má za sebou třetí operaci, z těla už mu vyndali 22 z 31 jehel, které do něj napíchal otčím, aby se pomstil jeho matce. Chlapec je už mimo ohrožení života a lékaři se rozhodli, že zbývající jehly zatím vyjímat nebudou. Jsou podle nich malé a nepředstavují vážnou hrozbu pro chlapcovo zdraví. V budoucnu ho však ještě několik lékařských zákroků čeká.

Lékaři v nemocnici v Salvadoru na severovýchodě Brazílie odstranili v pondělí z chlapečkova těla další čtyři jehly. Jedna z nich byla nebezpečně blízko páteři, proto se operace původně plánovaná až na konec týdne uskutečnila už nyní. Minulý týden lékaři odstranili chlapci 14 jehel ze střev, jater a močového měchýře. Ještě předtím mu byly vyoperovány čtyři jehly z blízkosti srdce a plic.

José Siqueira, chirurg

„Myslím, že tento příběh bude mít šťastný konec.“

Video Příběh propíchaného dítěte bude mít šťastný konec
video

Příběh propíchaného dítěte bude mít šťastný konec

Policie již 30letého chlapečkova otčíma obvinila z pokusu o vraždu. Roberto Carlos Magalhaes se i v nedávném televizním vysílání přiznal, že se snažil chlapečka rituálně zabít, aby se pomstil manželce. Pachatel předpokládal, že jehly chlapce zabijí, aniž bude odhalena příčina smrti, rentgen je ale odhalil. Zároveň s Magalhaesem byla obviněna i jeho milenka, 47letá Angelina Ribeirová dos Santos.

Magalhaes přiznal, že dítě nadopoval směsí vína a vody. Ribeirová dítě držela, zatímco on mu do těla vpichoval jehly. Tento smrtící rituál opakoval během měsíce třikrát. Chlapeček pak začal zvracet a cítil velkou bolest, kvůli níž ho matka dopravila do nemocnice. Oproti předchozím informacím se brazilské úřady nedomnívají, že by Ribeirová byla členkou nějaké okultní nebo náboženské sekty. Spíše se kloní k variantě, že zatčená dvojice všechno vymyslela sama.

Magalhaes už dříve policii vypověděl, že jeho milenka se uváděla do transu a dávala mu příkazy, aby jehly do chlapce zapichoval. Oba byli po zatčení převezeni na neznámé místo ve státě Bahía kvůli jejich bezpečí, protože rozvášněný dav kameny zaútočil na policejní stanici, kde byli drženi.