Zloději v Tokiu záhadně vykradli obchod s luxusními hodinkami

Tokio - K neobvyklé krádeži došlo v japonském Tokiu. Ze suterénu obchodu s luxusními hodinkami zmizelo zboží v přepočtu skoro za 60 milionů korun. Zlodějům se přitom podařilo vyhnout všem poplašným systémům, do obchodu se prokopali z boční uličky.

Do obchodu Tenšodo si movití Japonci chodí pro špičkové náramkové hodinky. Prodejna ale teď nebude mít chvíli co nabídnout. Zloději, kteří se vloupali do jeho suterénu, projevili nejen obratnost a vynalézavost, ale i dokonalou znalost prostředí. Do budovy se prokopali zvenčí, přímo skrz zeď – přitom ulička mezi budovami je široká necelých 70 centimetrů. V suterénu pak z vitrín ukradli 200 luxusních hodinek, alarm ale nespustili, přestože je místnost vybavená infračervenými senzory.

„Hodinky v blízkosti senzoru nechali na pokoji,“ podivuje se člen představenstva Tenšodo Jasuo Koda. I načasování bylo perfektní, stráž podzemní místnost kontroluje každodenně přesně deset minut před půl pátou ráno. Dvojici zlodějů kamery zaznamenaly půl hodiny po jejím odchodu. Zmizení hodinek tak ochranka objevila až druhý den ráno.