Tloušťka a krása zřejmě dohromady nejdou…

Londýn – Kolem pěti tisícovek lidí vyloučil ze svých řad seznamovací portál beautifulpeople.com za to, že o Vánocích nedokázali udržet na uzdě své choutky a nějaké to kilo přibrali. Následky nezřízeného hodování prozradily fotografie vkládané samotnými uživateli této elitní seznamky, která sdružuje nejkrásnější lidí z celého světa.

Nadváha některých členů elitního klubu vyvolala nelibost u ostatních uživatelů, kteří požádali správce webu o vyvození důsledků. „Vyhověli jsme stížnostem členů a nové tlouštíky jsme přeřadili zpět do fronty uživatelů čekajících na schválení ostatními uživateli,“ uvedl ředitel serveru Greg Hodge. Největší počet vyloučených krasavců a krasavic s nadváhou pochází z USA, druhé a třetí místo pomyslného žebříčku obsadili obyvatelé Velké Británie a Kanady. Češi se do seznamu desítky zemí s nejvíce odmítnutými členy nedostali.

Ztráty členstva jsou podle zakladatele serveru Roberta Hintze sice nepříjemné, ale důležitější jsou prý vysoké standardy týkající se fyzického vzhledu, které ostatní uživatelé vyžadují. „Kdybychom všem tlouštíkům dovolili, aby zaplavili náš portál, ohrozilo by to celý náš obchodní model a původní koncept, s jakým jsme komunitní portál beautifulpeople.com zakládali,“ dodal Hintz.

Stránky beautifulpeople.com byly spuštěny v roce 2002. V současnosti mají více než 550 tisíc členů ze 190 zemí, kteří zastupují různé rasy, etnika a kultury. O přijetí nového člena rozhodují hlasováním uživatelé opačného pohlaví na základě fotografií uchazečů. Průměrně je přijata jedna z pěti přihlášek. Nejúspěšnější zemí z hlediska počtu schválených přihlášek je Brazílie.

Brazilská modelka Giselle Bündchenová
Brazilská modelka Giselle Bündchenová