K Obamovi pronikl vedle manželského páru ještě jeden člověk

Washington – Počet nezvaných návštěvníků Bílého domu se rozrostl o dalšího člověka. Ochranka amerického prezidenta zjistila, že na státní večeři v Bílém domě koncem listopadu pronikl bez pozvánky kromě manželů Salahiových ještě člen doprovodu indického premiéra Manmóhana Singha. Dva týdny předtím se navíc nechtěně podobný kousek podařil také jinému manželskému páru.

Manželé Salahiovi způsobili v listopadu skandál, když se objevily fotografie, na kterých se při státní večeři na počest indického premiéra zdraví s prezidentem USA Barackem Obamou. Zaměstnanci prezidentovy ochranky tehdy neprověřili, zda jména páru figurovala na listině pozvaných. Prezidentova bezpečnost sice nebyla údajně ohrožena, pozorovatelé se ale podivovali, jak se může někdo bez povolení dostat do Obamovy bezprostřední blízkosti.

Dva týdny předtím se navíc nechtěně podobný kousek podařil také jinému manželskému páru. Harvey a Paula Dardenovi se v polovině listopadu dostali bez pozvánky na slavnostní snídani do sídla prezidenta Spojených států, když údajně omylem přišli o den dříve na turistickou prohlídku Bílého domu. Také oni se setkali s Obamou. Na rozdíl od Salahiových ale podle bezpečnostních služeb v Bílém domě prošli důkladnou kontrolou.

Článek Washington Post
Zdroj: Washington Post