Hledáte hotel nebo hospodu? Použijte fotoaparát ve svém mobilu

Praha - Navigační systémy udělaly další výrazný krok. Na nejbližší restauraci, hotel nebo benzinovou pumpu snadno navede mobilní telefon přes hledáček fotoaparátu. Za pomoci GPS a kompasu určí aplikace přesnou polohu. Masovou záležitostí se však aplikace podle odborníků v nejbližší budoucnosti nejspíš ještě nestane. Telefony, které ji podporují, totiž nejsou zatím příliš rozšířené.

„Služba je dostupná v celé ČR a na Slovensku,“ uvedl ředitel pro on-line služby a strategický rozvoj společnosti Mediatel Luboš Čipera.

Aplikace dokáže určit přesnou polohu objektu. Snadno tak vyhledáte nejbližší restauraci nebo třeba hotel. „Určitě je to zajímavá věc, doplnění mapových nebo skutečných podkladů o nějaké firemní informace typu: v okolí nacházející se firmy, restaurace, jejich otevírací doby - to je věc, která je užitečná. Záleží samozřejmě na aktuálnosti databázových podkladů,“ podotkl šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrik Zandl.

Službu pro Mediatel dodává firma Layar. Uživatelé si musí pouze stáhnout aplikaci do svého telefonu. Zatím ji ale podporuje jen několik málo mobilních přístrojů. „Je to vlastně systém, kdy s určitými typy telefonů, které mají buď systém iPhone, nebo systém Android umožňují vyhledávat v reálném čase a podle reálného pohledu,“ vysvětlil Čipera.