Letiště v Newarku zastavil polibek na rozloučenou

Newark – Scéna jak z romantického filmu byla důvodem, proč zůstalo o víkendu mezinárodní letiště v Newarku na několik hodin ochromeno. V neděli tu totiž vyvolal poplach muž, který se vyhnul kontrole a zmizel. Tisíce lidí kvůli tomu musely projít znovu bezpečnostní prohlídkou, což zdrželo většinu letů. Záběry bezpečnostní kamery nyní ukázaly, že muž obešel bezpečnostní opatření, aby mohl před odletem políbit svou ženu.

Dalším důkazem toho, jak je snadné obejít na letišti bezpečnostní opatření, je nově zveřejněné video z letiště v Newarku v New Jersey. Muž se zde dostal v nestřeženém okamžiku tam, kam vůbec nesměl. Stačila chvilka nepozornosti, když ochranka odcházela od stanoviště před bezpečnostní zónou.

Po chvíli se přiblížil muž ve světlém obleku a prošel do zakázané zóny, stačilo jen nadzvednout pásku, která má zabránit lidem bez kontroly ve vstupu do odletové zóny. Pak už ruku v ruce se svou partnerkou odešel z dohledu kamer. Muž strávil podle dostupných zpráv na letišti jen 20 minut a pak jej opustil. Úřadům se ale stále nepodařilo ho identifikovat. 

/*json*/{"map":{"lat":40.6913119472,"lng":-74.1786575317,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":40.690596066925,"lng":-74.179172515869,"type":"1","description":"Leti\u0161t\u011b v Newarku"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/


Výsledkem bylo na hodiny uzavřené letiště a zpoždění pro tisíce cestujících. Na to, že v odletové zóně je nezkontrolovaná osoba upozornil svědek, následně byl vyhlášen poplach. Celý terminál byl uzavřen a vyklizen, následně museli všichni pasažéři znovu projit bezpečnostní kontrolou. 

I tenhle incident zahrál na napjatou strunu obav z teroristických útoků. Po zmařeném pokusu o vánoční atentát Nigerijce Abdula Mutallaba jsou americké tajné služby na nohou. Prezident Obama včera přiznal selhání a nařídil zpřísnit bezpečnostní opatření při cestách do Spojených států.