Na londýnském letišti byli zatčeni muži hrozící bombovým útokem

Londýn - Zvýšená bezpečnostní opatření na světových letištích mají první výsledky. Těsně před odletem vyvedla policie tři muže z letadla mířícího do Dubaje. Podle cestujících v letadle měl jeden z nich v podnapilém stavu zavtipkovat, že je na palubě bomba a že vyhodí letadlo do povětří. Muže zatkla speciální protiteroristická jednotka. Incident se odehrál v pátek ve večerních hodinách na londýnském letišti Heathrow. Nikdo z 331 cestujících nebyl zraněn a uvnitř letadla nebyly nalezeny žádné nebezpečné látky. Provoz na letišti zůstal nepřerušen.

Britská policie oznámila, že zadržela přibližně ve 21:00 hodin SEČ tři muže ve věku 58, 48 a 36 let podezřelé z bombového útoku. „Slovně prý vyhrožovali členům posádky Boeingu 777. Ti okamžitě přivolali policii. Policisté letadlo prohledali a všichni cestující museli vystoupit,“ sdělil policejní zástupce.

Podle informací médií muži pravděpodobně vypili příliš mnoho alkoholu. Následné policejní šetření neobjevilo v letadle nic podezřelého. „Policie se zkrátka na toho muže vrhla a rychle ho vyvedla ven. Řekli nám, abychom nevstávali a že půjdeme na bezpečnější místo,“ uvedla očitá svědkyně Cameron Mcleanová. Jeden z mužů měl prý nasazená policejní želízka.

Bezpečnostní opatření na letištích se zpřísnila po nevydařeném pokusu o atentát, kdy se nigerijský mladík pokusil vyhodit do vzduchu letadlo směřující z Amsterodamu do Detroitu. Tehdy se sebevražednému útočníkovi podařilo do letadla pronést výbušninu, kterou rentgeny nezjistily. Mnoho států, včetně Británie, v minulých dnech tudíž oznámilo, že na svých letištích zavede kvůli lepší kontrole tělesné skenery.

Letištní skener
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24