Intel přišel s novými inteligentními procesory

Praha – Intel dnes oficiálně uvedl na trh v Česku víc než dvě desítky nových procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Nové čipy mimo jiné nabízejí vylepšené technologie pro adaptivní zvyšování výkonu. Když je potřeba dokáží tak výkon okamžitě zvýšit na maximum, a naopak, když není, šetří spotřebu.

Pro výrobu nových procesorů Core i7, i5 a i3 použil Intel 32nanometrovou výrobní technologii. Nové procesory Core i7 a Core i5 nabídnou technologie Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading. Ty zajistí především adaptivní výkon a inteligentnější provoz. Turbo Boost dokáže dynamickou regulací zátěže zvýšit výkon podle potřeb běžících aplikací. Technologie Intel Hyper-Threading pak umožňuje každému výpočetnímu jádru zpracovávat několik vláken zároveň.

Nová řada Intel Core jako první zahrnuje procesory pro běžné počítače, do kterých je integrováno grafické jádro. Jde také o první integrované řešení nabízející multikanálové audio Dolby TrueHD a DTS Premium Suite pro domácí kino.

Intel odhaduje, že díky jeho novým produktům sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení. Produkty založené na nových čipech již vedle mezinárodních výrobců představily i české firmy jako Czech Computer, Comfor, Alza.cz nebo Prestigio.

Podle sdělení distribuční společnosti Czech Computer budou kromě počítačových sestav, notebooků a netbooků s novými procesory k dostání nové procesory ve volném prodeji i samostatně. „Jsou určeny pro zkušenější uživatele, kteří si sami dovedou na svém starším PC vyměnit procesor za nový, který je rychlejší a zároveň má nižší spotřebu elektrické energie,“ uvedl mluvčí Martin Doležal.