Při bojích mezi vězni v Mexiku zemřelo 23 odsouzených

Mexiko – Mezi dvěma znepřátelenými drogovými gangy ve věznici v Durangu na severozápadě Mexika propukly boje. Zemřelo při nich nejméně třiadvacet odsouzených a několik dalších osob bylo zraněno. Konflikt vypukl při setkání uvězněných členů drogového kartelu s novými trestanci z konkurenční skupiny. Zaútočili na sebe jednoduchými oštěpy, které si tajně vyrobili ve vězeňské dílně. Vězeňská správa má nyní situaci opět pod kontrolou. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na dnešní sdělení mluvčí věznice Carly Puenteové.

„Spor vznikl mezi odsouzenými,“ sdělila mluvčí káznice, která se nachází přibližně 900 kilometrů severozápadně od mexické metropole. Konflikt vznikl prý brzy ráno po snídani, když se uvěznění členové drogového kartelu ze státu Sinaloa setkali s novými trestanci z konkurenčního kartelu z Mexického zálivu. Příčiny sporu zatím nejsou známy.

Pořádek zjednali až policisté a vojáci

První skupina odsouzených zaútočila na nově příchozí jednoduchými oštěpy, které si podle informací vězeňské správy vyrobila pravděpodobně ve vězeňské dílně. Pořádek nastolilo až několik desítek přivolaných policistů a vojáků. Před vězeňskou budovou se shromáždili rodinní příslušníci vězňů, kteří se dožadovali informací, zda jsou jejich příbuzní naživu.

V současné době obývá věznici v Durangu přibližně 2 tisíce trestanců, což je více než dvojnásobek její stanovené kapacity, napsala agentura Reuters. Za poslední dva roky zahynulo při krvavých potyčkách v přeplněných mexických věznicích více než 60 odsouzených.