Chtěl se v letadle pomodlit. Mysleli, že má bombu

New York – Pasažéři v letadle letícím z New Yorku do Louisvillu zažili horkou chvilku. Na palubě totiž vypukl poplach, že je tam bomba. Jeden z cestujících manipuloval s podezřelými předměty. Pilot proto odklonil letoun do Filadelfie. Nakonec si ale všichni oddychli, když zjistili, že podezřelý muž je žid a pouze se modlil. Při tom měl v ruce rituální předměty pro ranní modlitbu.

Cestující si začal po startu letadla vázat modlitební pásky kolem rukou a krku, aby se pomodlil. „Někdo na palubě si ale myslel, že je to nějaké odpalovací zařízení,“ vysvětluje policejní mluvčí. Na palubě nastala panika. Stroj byl odkloněn na letiště do Filadelfie, tady nakonec cestující přestoupili do jiného letadla. Filadelfské letiště zůstalo otevřeno a jeho provoz nebyl nijak omezen.

Podezřelý muž nebyla ani zadržen, neboť se incident rychle vysvětlil.

Od konce prosince američtí cestující zažili několik podobných planých poplachů. USA a další země totiž zpřísnily bezpečnostní opatření v letecké dopravě po pokusu nigerijského atentátníka vyhodit do vzduchu letadlo na lince Amsterodam-Detroit. Nigerijec se o to snažil 25. prosince a bombu do letadla dostal ukrytou ve spodním prádle. Nepodařilo se mu ji ale odpálit.