Piráti zastřelí britský pár, pokud nedostanou výkupné do čtyř dnů

Mogadišo – Somálští piráti vyhrožují smrtí britskému páru, který zadržují od 23. října. Únosci požadují výkupné sedm milionů dolarů, žádné výkupné však stále nedostali. Nyní jim údajně došla trpělivost a hrozí, že oba manžele zastřelí, pokud v následujících čtyřech dnech peníze nedostanou. Televizní stanici ITN to po telefonu řekl Paul Chandler, kterého prý únosci oddělili od jeho ženy Rachel.

Manželé Chandlerovi padli do zajetí 23. října, když se plavili na své jachtě do Tanzanie. Piráti požadují za propuštění páru sedm milionů dolarů (přes 120 milionů korun), což je téměř dvojnásobek sumy, kterou si dosud somálští piráti v podobných případech za propuštění rukojmí vymohli.

Britská vláda ale několikrát jasně prohlásila, že pirátům nehodlá ustupovat. Paul Chandler řekl ITN, že je únosce bijí pažbami od pušek a zachází s nimi „jako se zvířaty“. Údajně je nyní oddělen od své ženy, před 12 dny prý ale spolu mluvili po telefonu. Řekl, že neztrácí naději, bojí se ale, že je ozbrojenci „zastřelí a nechají ležet někde v poušti“. Piráti si prý již stanovili ultimátum.

Mluvčí britského ministerstva zahraničí řekl, že příslušné orgány situaci velmi pozorně monitorují a dělají vše, co je v jejích silách, aby byli manželé Chandlerovi co nejdříve propuštěni na svobodu.