Obří balvan se zřítil na rodinný dům, pohřbil otce s dcerou

Stein an der Traun - Padající skála z útesu úplně rozdrtila rodinný dům v Bavorsku. V troskách zemřeli dva lidé, další dva převezli záchranáři do nemocnice. Proč se kámen uvolnil, teď řeší odborníci i kriminalisté. Na místě zasahovalo na 220 lidí z řad policie, hasičů a záchranářů. Okolní domy byly z bezpečnostních důvodů evakuovány.

Dům čtyřčlenné rodiny v bavorské vesnici Stein an der Traun 90 kilometrů jihovýchodně od Mnichova stál v řadě dalších pod skalním útesem. Krátce před osmou večer se z něj odlomil gigantický balvan a dům naprosto srovnal se zemí. 

Na pomoc přišly dvě stovky profesionálů. Ve vesnici v mrazivém počasí pracovali celou noc. Dvěma členům rodiny – otci a 18leté dceři – už nebylo pomoci. V závalu zemřeli. Záchranáři ale objevili v troskách živé další dva lidi.

„Jsem rád, že se nakonec podařilo najít matku a 16letého syna. To jsou dva lidé, které osvobodil obdivuhodný zásah záchranářů, hasičů a členů německé federální agentury pro technickou podporu. Matka a syn mají dobrou naději, že se ze zranění dostanou,“ říká bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. 

Experti nejsou zatím schopni vysvětlit, co nečekanou tragédii způsobilo. Policejní mluvčí sdělil: „Případem se začala zabývat kriminální vyšetřovací služba s odbornou pomocí geologů. Zatím nevědí, proč se svah tak náhle utrhl, když tady dům stál víc než sto let.“ 

Teď se o život bojí i sousedé postižené rodiny. Jejich domovy, ze kterých se museli evakuovat, stojí pod stejnou skálou. Obávají se proto, že by se tragédie mohla opakovat.

/*json*/{"map":{"lat":47.986187727,"lng":12.5476741791,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Padající skála z útesu úplně rozdrtila rodinný dům v Bavorsku.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24