Věděla o nemanželském synovi Kim Čong-ila, režim ji za to krutě ztrestal

Pchjongjang - Zatímco média a tajné služby spekulují, kdo bude nástupcem severokorejského vůdce Kim Čong-ila, na veřejnost se dostal dlouho utajovaný pikantní příběh z jeho soukromého života. Emigrantka z KLDR potvrdila dohady, že Kim Čong-il měl v 70. letech dítě se slavnou severokorejskou herečkou. Za to, že o milostném románku věděla, strávila Kim Jung-sunová devět let ve vězení.

Kim Jung-sunová byla tanečnice, kdysi sklízela za své umění vavříny a patřila k severokorejské smetánce. Brutální obrat ale přišel v 70. roce, když se Jung-sunová dostala do rukou tajné policie. Věděla, že Kim Čong-il, nejstarší syn tehdejšího vůdce KLDR Kim Ir-sena, čeká dítě s populární herečkou.

Kim Čong-il se snažil narození dítěte ututlat. Zprávy o tom, co by jinde zůstalo šťavnatým soustem pro bulvární média, ale komunistický režim tvrdě trestal. Jung-sunová skončila na 9 let v nechvalně proslulých severokorejských věznicích.

Video Znala tajemství, režim ji potrestal
video

Znala tajemství, režim ji potrestal

„Vůbec jsem neměla tušení, že existuje něco jako vězení pro politické vězně. Myslela jsem, že po skončení vyšetřování budu moci jít domů. Nikdy jsem si nedokázala představit, že ke mně bude severokorejský systém tak krutý,“ vzpomíná Jung-sunová. „Vyšetřovatel mi řekl, že herečka Sung He-rimová nebyla Kim Čong-ilovou manželkou a neporodila mu syna. Řekl, že to jsou novinářské fámy, a že pokud o tom budu někomu vyprávět, nikdy mi nebude odpuštěno,“ dodává.

Jung-sunová později uprchla do Jižní Koreje. Teprve teď, ve 72 letech, se odvážila o svém příběhu mluvit. Pikantní skandál má dozvuky i dnes. Stárnoucí Kim Čong-il je stále v čele KLDR a spekuluje se, kdo po něm bude v diktátorské dynastii následovat. Kim Čong-nam, který vzešel z jeho románku s herečkou Sung He-rimovou, byl dřív korunním princem. Teď je jím ale nejmladší Kim Čong-un.

Kim Jung-sunová
Kim Jung-sunová
Více fotek
  • Kim Jung-sunová autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1404/140334.jpg
  • Kim Čong-il autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/509/50834.jpg