V Lublani psi roztrhali svého pána - odpovědný má být ministr

Lublaň - Tři velcí psi ve slovinské Lublani rozsápali svého pána, prominentního lékaře. Případ vzbudil velkou pozornost, protože muž své agresivní psy v minulosti zachránil před soudně nařízeným utracením. Od roku 2002 totiž psi útočili na lidi a další zvířata a před čtyřmi lety vážně zranili chodce. Případ nyní nabyl politického rozměru. Opozice vyzývá k odstoupení ministra zemědělství, který prý propuštění nebezpečných zvířat nikdy neměl umožnit. 

Lublaňský lékař choval tři bullmastify, silné plemeno, které potřebuje pevnou ruku. Výcvik ale nezvládl a psi ho zadávili ho na zahradě jeho domu. Policie už nestihla zasáhnout. „Šel jsem se podívat, co se děje. Hodně se tam střílelo. Policisté obcházeli dům a hledali psy. Viděl jsem, jak jednoho zastřelili. Schoval se jim do boudy, tak ji zatloukli prknem, aby nemohl ven,“ popisuje událost soused zabitého lékaře.

Také zbývající dva psi byli utraceni. V kotci čekali na smrt už v roce 2006, kdy velmi vážně pokousali kolemjdoucího před lékařovým domem. Dále napadli i policejního ošetřovatele. Nicméně lékař se snažil dostat své psy zpět, což se mu podařilo vloni v červnu. Podle opozice je za to odpovědný ministr zemědělství, a měl by proto opustit svou funkci.