Zázrak na Haiti: Po 4 týdnech nalezen v troskách živý muž

Port-au-Prince - Zemětřesení na Haiti zřejmě přežil další člověk. V troskách domu byl uvězněný skoro čtyři týdny. Informovala o tom americká stanice CNN. Muž řekl lékařům, že mu někdo přinesl vodu a díky tomu zůstal naživu. Byl na zničeném tržišti, kde v den zemětřesení prodával zeleninu. 28letý muž je silně dehydrovaný, podle lékařů ale neutrpěl žádná vážná zranění.

28letý Evan Muncie strávil pod troskami několik týdnů. Dnes ho konečně vysvobodili lidé, kteří odklízeli trosky tržnice. Když došlo k otřesům, Evan tu zrovna prodával rýži a uvízl v ruinách. Evan tvrdil, že mu někdo přinesl vodu a díky tomu přežil. Byl však zmatený a chvíli si dokonce myslel, že je ještě uvězněný pod sutinami.

Lékaři potvrdili, že během uplynulého měsíce musel mít muž k dispozici nějakou vodu, jinak by prý nepřežil. Jak se ale Evan k vodě dostal, není zatím jasné. 

„Byl vyčerpaný… Měl otevřená zranění na obou nohou, která mu zhnisala,“ popsal mužův stav doktor Mike Connelly. 

Zemětřesení o síle sedmi stupňů zasáhlo Haiti 12. ledna a téměř srovnalo se zemí jeho metropoli Port-au-Prince i jiná města. Oficiálně si vyžádalo přes 210 tisíc obětí na životech, další statisíce lidí jsou postiženy a jsou závislé na humanitární pomoci.