Důchodci, kteří věznili finančního poradce, jdou k soudu

Mnichov - Bavorský soud začal řešit kuriózní případ. Čtyři důchodci jsou obviněni, že loni v červnu unesli finančního poradce, který je podle nich špatnou radou připravil o miliony eur. V kufru auta ho odvezli 450 kilometrů od domova. Žaloba je viní, že ho zbili a během čtyřdenního věznění přinutili podepsat papíry o náhradě škody. Na svobodu se muž dostal, až když do běžné obchodní korespondence propašoval i vzkaz pro policii. Verdikt nad obviněnými ve věku 63 až 79 let má padnout koncem března.

Čtyři důchodci čelí obžalobě z únosu a věznění 56letého finančního poradce. Muže staříci bili a násilím ho nutili, aby jim připsal obrovské sumy peněz. Důchodci věznili bankéře celé čtyři dny. Chtěli se tak muži pomstít za to, že je prý připravil o 2,5 milionu eur. 

Muži se podařilo ukrýt do obchodní korespondence vzkaz pro policii, aby ho vysvobodili. Následovala rychlá policejní akce, při které po zuby ozbrojené komando zneškodnilo důchodce a osvobodilo vězněného muže.

Žalobce viní čtyři staříky ve věku od 63 do 79 let z únosu, za což jim hrozí až 15 let vězení. Důchodci obvinění odmítají a tvrdí, že muže prostě jen pozvali do Bavorska na krátkou dovolenou. Státní zástupce ovšem tvrdí: „Báli se, že neexistuje žádný legální způsob, jak dostat své peníze zpět, proto udělali to, co neměli – dopustili se zločinu.“