Palinová je pro smích už i Bílému domu

Washington – Někdejší republikánská kandidátka na viceprezidentku USA Sarah Palinová se v minulosti kvůli svým přehmatům už několikrát stala terčem vtipů a posměšků, tentokrát si ji vzal na mušku přímo Bílý dům, konkrétně pak jeho mluvčí Robert Gibbs. Ten na tiskovou konferenci přišel s počmáranou rukou s narážkou na trapas Palinové, z něhož si už několik dnů dělá legraci celá Amerika. Palinová si totiž při víkendovém vystoupení na národní konvenci republikánů pomáhala poznámkami napsanými na dlani a ještě se posmívala Baracku Obamovi, že si při svých projevech pomáhá čtecím zařízením.

Video kolující po internetu ukazuje Palinovou, jak v sobotu při zodpovídání dotazů na národní konvenci republikánů v Nashvillu hází nenápadně pohledy na svou levou dlaň.

Zvětšení záběrů ukázalo, že na ni měla napsána slova „energie, daně, zvednout opět morálku Američanům“, také „snížení výdajů“, ale s přeškrtnutým slovem „výdaje“.

Gibbs v úterý v narážce na Palinovou přišel na tiskovou konferenci a novinářům ukázal levou dlaň s tím, že „si musel pár věcí zapsat“. Na dlani měl napsaná slova „vejce, mléko, chléb“. Poslední z nich bylo přeškrtnuté. "Také jsem si zapsal naděje a změna, kdybych náhodou zapomněl," dodal Gibbs s odkazem na hlavní hesla Obamovy volební kampaně.

Palinová má ve Spojených státech mezi republikány velký počet zarytých stoupenců a v nedělním televizním rozhovoru potvrdila, že nevylučuje svou kandidaturu v příštích prezidentských volbách v roce 2012.

Další skandál přidá otec vnuka Palinové

A aby toho nebylo málo, otec vnuka Palinové se objeví na titulní stránce amerického erotického časopisu Playgirl nahý. Devatenáctiletého Leviho Johnstona prý bude na fotografii „zdobit jen vášnivý pohled“. Johnstonův akt byl už loni na podzim vyobrazen na webových stránkách téhož časopisu a vyvolal nebývalou pozornost. Časopis s obrázky Johnstona vyjde 22. února.

Johnston byl přítelem devatenáctileté dcery Sarah Palinové Bristol. Přestože pár čekal dítě, ze svatby sešlo a Bristol Palinová se koncem roku 2008 s Johnstonem po narození malého Trippa rozešla. Nyní se s ním soudí o výši výživného.