V Texasu pilot záměrně narazil s letadlem do budovy

Austin - Malé soukromé letadlo narazilo do sedmipatrové budovy v texaském Austinu. Americká televize CNN informovala, že pilot nasměroval stroj na budovu záměrně. Budovu zachvátil požár a musela být evakuována. Pohřešují se dva lidé. Zasažený dům stojí blízko místního sídla FBI. Úřady ale nemají  podezření, že šlo o cílený útok.

Jednomotorový letoun se zřítil na sedmipatrovou budovu, kterou vzápětí zachvátily plameny a musela být evakuována. Do kancelářské budovy, kde má kancelář americká daňová služba (IRS), pilot možná vlétl záměrně. Myslí si to nejmenovaný agent, který to řekl televizi CNN. Pilot Joseph Stack předtím prý zapálil svůj dům a na internetu údajně vyvěsil vzkaz, kde daňový úřad kritizuje a hrozí mu násilím.

Svědkyně události:

„Letadlo letělo strašně nízko a rychle… Nezdálo se, že nebylo pod kontrolou.“

Z druhého a třetího patra se po nárazu soukromého dopravního letadla hrnul šedočerný kouř. Hasiči se pomocí vozů se žebříky snažili zlikvidovat požár uvnitř, který v budově po nárazu vypukl. Dawn Cloptonová, mluvčí místních hasičů, řekla, že jsou pohřešováni dva lidé z budovy.  

Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost uvedlo, že nešlo o teroristický útok. To potvrdil i mluvčí Bílého domu Robert Gibbs. O incidentu byl prý informován prezident USA Barack Obama a ministerstvo pro vnitřní bezpečnost událost pečlivě vyšetřuje. Letectvo pro jistotu vyslalo do vzduchu nad Austinem dvě stíhačky. Policie uvedla, že šlo o ojedinělý incident.

Zasažená stavba se nachází vedle kanceláří amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) nedaleko rušné silnice. V místě se po nárazu letadla téměř zastavila doprava, protože kolemjedoucí řidiči jen nevěřícně zírali na hořící věžák. Událost jim totiž připomněla tragické útoky z 11. září 2001.

/*json*/{"map":{"lat":30.2910890571,"lng":-97.6945495605,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/